***

אני מרצה במחלקה למדע המדינה של האוניברסיטה העברית המתמחה בהיסטוריה של רעיונות פוליטיים ובתיאוריה פוליטית. גדלתי בתל-אביב ועבדתי כעיתונאי במשך מספר שנים. אחרי תואר ראשון בפילוסופיה ובתוכנית אמירים ותואר שני במדע המדינה באוניברסיטה העברית, השלמתי דוקטורט במדע המדינה בפרינסטון, בהדרכתו של פיליפ פטיט, ופוסט-דוקטורט בייל.1

תחומי המחקר וההוראה שלי כוללים את המסורת של מחשבה פוליטית רפובליקנית, מבקריה ותרומתה האפשרית לתיאוריה דמוקרטית עכשווית; תפיסות של חירות, אזרחות, קהילה וממשל; והיסטוריה של מחשבה פוליטית במאות השבע-עשרה והשמונה-עשרה.

מאמרים שפרסמתי או שעומדים להתפרסם עוסקים בפילוסופיה הפוליטית של ריצ׳רד פרייס, ג׳רמי בנתאם, אדם פרגוסון ואדם סמית׳ (ראו כאן וכאן); בהיסטוריה של המושג השלילי של החירות (עם אפרים פודוקסיק); ובמושג של ״אזרחות אתנורפובליקנית״ בישראל (עם נתן מיליקובסקי). 

ערכתי (עם ז׳נבייב רוסלייר) ספר מאמרים בתיאוריה פוליטית עכשווית בשם רפובליקניזם ועתיד הדמוקרטיה (הוצאת קיימברידג׳, 2019). אני כותב ספר בשם מהפכת החירות: ריצ׳רד פרייס והרעיון של חירות כממשל עצמי. הספר חוקר את הרעיון של חירות כממשל עצמי שפיתח הפילוסוף ריצ׳רד פרייס ואת משמעותו בעידן המהפכות במאה השמונה-עשרה ובזמננו.